ATLETİZM PİSTİ YAPIMI

ATLETİZM PİSTİ YAPIMI

Tartan pist yapımı yani atletizim pisti yapımı SFS Mühendislik firmasının ana faliyet konularından birisidir. IAAF onaylı atletizm pisti yapımı konusunda Türkiye'nin en tecrübeli ekiplerine sahibiz. Tartan pist EPDM ve SBR granül katmanlarından meydana gelmektedir.

IAAF Standartlarında Atletizm Pisti Yapımı

Atletizm pisti yapımı için IAAF standarları göz önünde bulundurulmaktadır. DIN 18.035 standartlarına uygun yaptığımız tartan pist zeminleri sertifika alabilmektedir. Yapımı tamamlanan atletizm pistlerimize ihtiyaç halinde IAAF Class-1 sertifikası veya IAAF Class-2 sertifikası ile belgelendirilir.

Class 1 ve Class 2 sertifika belgelendirmesinde firmamız IAAF'den direk olarak almaktadır. Atletizm pisti zemin kaplaması kendi makine parkımız ve bünyemizdeki teknik personelimizle yapmaktayız.

Sfs Mühendislik olarak son beş yıldır atletizm pisti yapımı için gerekli polimer ve kompozit drenaj kanalları ve alt yapı ve üst ekipmanları imalatını gerçeklestirmektedir. Atletizm malzemeleri IAAF onaylıdır.

Tartan Atletizm Pisti Nasıl Yapılır?

Atletizm Pisti Yapımı Tartan Pist m2 FiyatlarıTartan pist yapımı için öncelikle zemin hazırlanmalır. Ardından altyapı için tercihen asfalt kullanılır ve üzerine tartan zemin uygulaması yapılır. IAAF sertifiaksı alabilmek amacı ile yapım aşamasında DIN 18.035 standartları göz önünde bulundurulmaktadır.

  1. Zemin düzeltilerek sıkıştırılır. Polimer kanal veya kompozit kanal montajı yapılır. Düzeltme esnasında kotlar özenle alınarak ve zemine %0,5-7 aralığında bir eğim verilmelidir.
  2. Düzeltilmiş zemin üzerine 10cm kalınlığında asfalt uygulaması yapılır. Asfalt temin edilemeyen bölgelerde ise beton kullanılabilmektedir. Aslfat beya beton zeminde dalgalanma 3mm'den fazla olmayacak şekilde ayarlanmalıdır.
  3. Tartan zemin yapımı aşamasına geçilmeden önce asfalt veya beton zemine polimer uygulaması yapılır ve zemin hazırlanır.
  4. Kauçuk zemin uygulamasının alt tabkası için binder ile sıcak olarak karıştırılmış 8-10mm SBR granül katmanı uygulanır.
  5. Üst tabaka yapılırken aynı şekilde 4-5mm EPDM granül katmanı sıcak döküm olarak uygulanır ve katman özel makineler ile düzeltilir.

 

Atletizm Pisti Ölçüleri Nelerdir?

Atletizm pisti ölçüleri için uzunluk 400 metredir. Pistin en içeride bulunan kısmında ise uzunluk 398 metre 11 cm'dir. Fakat koşucu pistin en dış kısmından koşmaya devam eder ise bu uzunluk ise 453 metreyi bulmaktadır. Bu durum kulvarlardaki 122 cm'lik genişlikten kaynaklanmaktadır.

Atletizm pisti ölçüleri tartan pist yapımı ölçüleri

 

Tartan Pist M² Fiyatları ve Atletizm Pisti Yapımı Teklifi Alın

Tartan pist m2 fiyatları için Teklif Alın! Atletizm pisti ölçüleri, özellikleri ve malzemesi hakkında bilgi alabilirsiniz. Atletizm pisti yapan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. 


Atletizm Saha Yapımı

Atletizm Saha Yapımı

Atletizm Çizgilerinin Yapımı

Atletizm Çizgilerinin Yapımı

Atletizm Pisti EPDM Zemin Kaplaması

Atletizm Pisti Tartan Zemin Kaplaması